"Varlık alokasyonunda optimum çözümler"

Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Tacirler Portföy
Değişken Emeklilik Yatırım Fonu

Tacirler Portföy Yönetimi A.Ş., ilke olarak, sadece piyasaların iyi olduğu dönemlerde değil, koşulların kötü olduğu günlerde de, yatırımcısının yannda yer alıp, varlıklarını koruyup artırmayı benimsemiştir. Sektörde 20 yıldan fazla bir tecrübeye sahip ekibin yönetimindeki yatırım fonlarında elde ettiği performans, hem yatırımcıların güvenlerini kazanmış, hem de yatırım fonları sıralamalarında üst sıralarda yer alarak, sektörün diğer katılımcılarının da takdirlerini kazanmıştır.

Tacirler Portföy Yönetimi, elde ettiği bu itibarın verdiği sorumluluk ve temellerini dayandırdığı ilke çerçevesinde, tecrübelerini, yönettiği emeklilik yatırım fonlarına da aktarmaktadır. Bu çerçevede Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş ile stratejik işbirliğine girmiş ve Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Tacirler Portföy Değişken Emeklilik Yatırım Fonu’nu yönetmeye başlamıştır.

Araştırmalar göstermiştir ki; bireysel emeklilik sistemi katılımcıları,hata yapmaktan korkmak, finansal enstrümanlar ve piyasalar hakkında yeterli bilgi sahibi olmamak, ihmal etmek ... gibi nedenlerle, yasal hakları olduğu halde, emeklilik portföylerinin dağılımlarını yeniden düzenlemekten kaçınmakta ve bu haklarını kullanmaktan imtina etmektedirler. Oysa, piyasaların durağan bir yapıda olmadığı hepimizin malumudur. Dolayısıyla da, orta – uzun vadede yatırımların değerlerini koruyabilmeleri için, dönem dönem varlık tahsisinde bazı değişikliller yapılmalı, bazı varlıkların portföy içindeki ağırlığı değiştirilirken, bazı varlıklar portföye eklenmeli veya çıkarılmalıdır.

Biz, Tacirler Portföy Yönetimi A.Ş. olarak, yöneticisi olduğumuz tüm yatırım fonlarında olduğu gibi, bireysel emeklilik fonlarında da yatırımcımızın menfaatini ön plana koymaktayız. Emeklilik fonunun değişken fon olmasının verdiği avantaj ile ekonomik ve siyasal gelişmeleri yakından takip ederek, döviz, emtia, sabit getirili kıymetler, hisse senetleri ...gibi finansal enstrümanlar arasında yapılmasında fayda gördüğümüz varlık alokasyonlarını yatırımcılarımız adına yapıyor olacağız ve böylece yatırımcılarımızın omuzlarından bir yükü alarak, emeklilik birikimlerinde yüksek performansı sunmaya ve emekliliklerini, yaşam standartlarında bir değişiklik olmadan, keyifle ve huzurla yaşamalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Fonun Amacı

Fonun yönetiminde orta ve uzun vadede TL bazında yüksek getiri sağlaması hedeflenmekte olup, tüm piyasalardaki fırsatlardan faydalanılmasını amaçlayan bir yönetim stratejisi izlenmektedir. Ayrıca yabancı yatırım araçları da fon portföyüne dahil edilebilir. Fon, yatırımcılarına TL bazında istikrarlı bir getiri sağlamak ve belirtilen karşılaştırma ölçütünden daha iyi bir performansı sunmayı amaçlamaktadır.

Fonun getiri detayı için tıklayınız. Aylık Fon ürün kartı için tıklayınız.